Któż jest winien temu, że zapachniało wiosną? Otóż właściciele psów, którzy kompletnie nie przejmują się tym co ich pupile pozostawiają na okolicznych trawnikach i chodnikach.


Do owych właścicieli właśnie skierowany jest nowy spot reklamowy agencji Publicis i MTV. Tak powstał kawałek prawdziwego amerykańskiego kina, trzymającego w napięciu do ostatniej sekundy. Historia pewnej policyjnej akcji, spapranej przez jedną małą psią kupę. A mogło być tak pięknie…

Spot to dowód na to, że umiejętne wykorzystanie znanej wszystkim konwencji i poczucia humoru może stać się narzędziem walki w tej, może niezbyt pięknie pachnącej, ale na pewno słusznej sprawie.

– Zbliża się wiosna i każdy z nas coraz mocniej czuje temat „psiej kupy na chodniku” – mówi Katarzyna Wolska, Senior Art Director z Publicis. – Ponieważ zostało jeszcze trochę czasu, postanowiliśmy działać w tej kwestii. Bawiąc się pewną konwencją stworzyliśmy wspólnie z MTV film skierowany przede wszystkim do młodego odbiorcy, wierząc że może on jeszcze zmienić swoje nawyki „psowychodzeniowe”. Chcielibyśmy w ten sposób wykreować modę na sprzątanie po swoich pupilach – podkreśla Wolska.

Spot wyprodukowano w całości Polsce. Autorkami scenariusza są Kasia Wolskia i Dagmara Witek-Kuśmider. Film został wyreżyserowany przez Piotra Janowskiego, który zrealizował także zdjęcia. Nad całością produkcji czuwało studio Propeller Film.

Spot zachęcający do sprzątania po pupilach, będzie emitowany w wersji 60-sekundowej na stacjach MTV Polska oraz MTV European, a także na portalu wideo s2o.tv.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj