Znane są już nazwiska autorów najciekawszych prac w konkursie “Polska – klimat do zmian”. Celem zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska we współpracy z Internetową Gazetą Fotograficzną przedsięwzięcia, było przedstawienie zmian klimatu na fotografiach.

Konkurs stanowił jeden z elementów działań Ministerstwa nawiązujących do Konferencji klimatycznej COP 14, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Poznaniu.

Wśród zgłoszonych prac znalazły się zdjęcia, które przedstawiały zagadnienie w sposób dosłowny i oczywisty oraz takie, które operowały przenośnią czy skojarzeniem, zmuszały do głębszego zastanowienia się. I to właśnie one szczególnie zainteresowały jurorów.

Laureatem pierwszego miejsca został Marek Matysiak za fotografię pt. "Jak Kuba Bogu". Drugą nagrodzoną pracą było zdjęcie pn. "Klimat do zmian 3" nadesłane przez Leszka Paradowskiego. Trzecie miejsce otrzymał natomiast Mariusz Wolny. Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Magdalena Jędrzejek, Marek Matysiak i Jolanta Bierut-Jóźków.

Nagrodzone zdjęcia można zobaczyć tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj