Rozpoczyna się głosowanie internautów na najlepsze przedsięwzięcie dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków UE.

O miano nowego cudu Funduszy Europejskich, w każdej z kategorii, walczy 21 projektów z 12 województw. Swojego laureata wskażą też internauci poprzez stronę www.polskapieknieje.gov.pl. Zwycięzców poznamy już we wrześniu.

Poprzez promocję dobrych praktyk, konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. W tegorocznej edycji są to: Rewitalizacja, Obiekt turystyczny, Turystyka mobilna i wirtualna, Turystyka aktywna, Kultura i sztuka, Miejsce przyjazne rodzinie oraz Edukacja.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Departament Informacji i Promocji, będące organizatorem konkursu, o zwycięstwo rywalizuje 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń. Najwięcej nadesłano z województw: śląskiego (23), dolnośląskiego (22) i małopolskiego (19). Najpopularniejszymi kategoriami były: Rewitalizacja (60), Obiekt turystyczny (46) i Turystyka aktywna (30).

Główną nagrodą w każdej z kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących, a także działania promocyjne.

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie, Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze siedem nowych Cudów Funduszy Europejskich. Ósmy wyłonią internauci.

Internetowe głosowanie potrwa do 4 sierpnia do godz. 12:00.

Czytaj więcej

Skomentuj