Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Polska rozmawia o europejskim Sojuszu na rzecz Baterii

Polska rozmawia o europejskim Sojuszu na rzecz Baterii
PAP/dom
12.03.2021, o godz. 16:44
czas czytania: około 1 minuty
0

Rozmawiamy z Komisją Europejską o Sojuszu na rzecz Baterii. Cieszę się, że Polska jest ważnym i aktywnym członkiem European Battery Alliance - powiedział w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że rozwój i produkcja baterii powinny być naszymi celami strategicznymi, jeśli chcemy przejść na czystą energię w Europie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

European Battery Alliance (EBA) to inicjatywa Komisji Europejskiej. Jej celem jest połączenie wysiłków krajów UE na rzecz budowy silnego europejskiego przemysłu produkcji ogniw i baterii. Jest ona objęta mechanizmem IPCEI (Important Projects of Common European Interest), co umożliwia zawieszenie w przypadku inicjatywy bateryjnej ograniczeń dotyczących pomocy publicznej. Chodzi o to, by w dobie transformacji gospodarki w stronę elektromobilności i odnawialnych źródeł energii, Europa nie była zależna od “kilku silnych dostawców baterii z Azji”.

Liderami inicjatywy bateryjnej są Niemcy i Francja, do których dołączyły inne państwa UE, oprócz Polski, m.in. Włochy, Belgia, Austria. Inicjatywa bateryjna ma być jednym z narzędzi europejskiej polityki przemysłowej – budowania europejskich championów w ramach międzynarodowych konsorcjów naukowo-przemysłowych.

Szczegółowo o nowych regulacjach prawnych na europejskim rynku baterii i akumulatorów przeczytać można w artykułach Michała Korkozowicza z Komitetu Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej w lutowym i marcowym wydaniu miesięcznika “Energia i Recykling”.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024