Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Ponad 6 mln zł na nową sieć wod-kan w Prudniku

Ponad 6 mln zł na nową sieć wod-kan w Prudniku
R.G.
09.11.2023, o godz. 7:43
czas czytania: około 1 minuty
0

Wkrótce gmina Prudnik (woj. opolskie), zyska nową infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Samorząd pozyskał na ten cel około 6,2 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z programu Polski Ład.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– W okolicach ulicy Fränkla w Prudniku, na obszarze na którym planowana jest zabudowa wielorodzinna, wykonana zostanie pierwsza instalacja wodociągowo-kanalizacyjna – informuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. – Drugim tego rodzaju ważnym miejscem będzie aleja Lipowa i część ulicy Poniatowskiego. Zamierzamy przebudować miejscowe instalacje wod-kan, bo w tym rejonie często dochodzi do podtopień. Kolejne miejsce, które będziemy dozbrajać, to część miasta przy ulicy Dąbrowskiego, czyli osiedle domków jednorodzinnych. Dodam, że kolejne działki budowlane w tamtym rejonie sprzedaje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

O 5 mln zł za dużo

Ostatecznie, powyższe inwestycje przejdą na własność gminy Prudnik. Nie wejdą natomiast w koszty amortyzacyjne Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, a to dlatego, że Spółka komunalna gminy boryka się z problemami finansowymi. Powodem jest wzrost, o blisko 5 mln zł, kosztów kanalizacji wsi Szybowice.

Dofinansowanie z PROW

Burmistrz Prudnika liczy jednak na poprawę sytuacji gminnej spółki:

– Czekamy na rozstrzygnięcie naboru w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – wyjaśnia włodarz Prudnika. – Mamy nadzieję na dofinansowanie do czwartego etapu budowy kanalizacji Szybowic. Po otrzymaniu tej dotacji sytuacja spółki będzie stabilna.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024