Zaplanowana na wrzesień kampania Ministerstwa Środowiska pt. Europejski Dzień bez Samochodu oraz Tydzień Zrównoważonego Transportu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

W wielu aglomeracjach miejskich ludzie narzekają na niską jakość życia, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody. Dlatego też ogólnym celem kampanii jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego przyjaznego środowisku. Ponadto kampania ta przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi: "Popraw KLIMAT swojego miasta".

Wzorem lat ubiegłych, obchody kampanii odbędą się w dniach 16-22 września. Poprzez przystąpienie do kampanii Miasto znajdzie się w gronie tysięcy europejskich miast, które w tym Tygodniu jednoczą się w działaniach na rzecz ochrony środowiska i polepszenia jakości życia w mieście.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj