Przedsiębiorcy muszą prowadzić działalność w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu oddziaływała na środowisko. Czasy, kiedy można było jedynie deklarować swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, powoli dobiegają końca. Coraz szybciej nadchodzi wymóg obowiązkowego raportowania i… ponoszenia kosztów z tym związanych.
Z roku na rok przybywa młodych drzew przy ulicach, na osiedlach czy też w parkach. Pogoda, zwłaszcza okresy suszy i wysokich temperatur, jest bezwzględna i pomimo znacznych nakładów pracy czy ponoszonych kosztów utrzymanie drzew w dobrym stanie jest trudne. Z pomocą przychodzą nie tylko przemyślane nawadnianie, ale też doraźne akcje społeczne mające na celu podlewanie młodych drzew czy indywidualne działania, gdy przy okazji np. wyjścia z psem czy do sklepu brane są butelki z wodą, których zawartość opróżniana jest pod najbliższym młodym drzewem.
Czy jest jeszcze jakiś sektor gospodarki, który nie korzysta z odnawialnych źródeł energii albo nie rozwija ich dla swoich potrzeb? Z pewnością nie jest to kolej. Mało tego, Polska może pochwalić się już na tym polu sporymi sukcesami.
Zdalny odczyt wodomierzy to nowoczesna metoda zbierania danych dotyczących zużycia wody. Umożliwia przesyłanie informacji na odległość, do głównej bazy danych. Celem jest ich analiza i dokonanie rozliczeń. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest niezawodny odczyt, eliminujący wystąpienie błędu w wyniku ludzkiej pomyłki przy jednoczesnej dbałości o prywatność mieszkańców, gdyż proces odczytu nie wymaga wejścia do nieruchomości. Celem Wodociągów Leszczyńskich jest sukcesywne zwiększanie liczby odczytywanych w ten sposób urządzeń.
Wraz z przyjęciem Europejskiego Zielonego Ładu wprowadzono liczne obostrzenia zmierzające do zrównoważonego rozwoju całej gospodarki. Podejmowane działania dotyczą rolnictwa, przemysłu, transportu, ale też budownictwa, które, jak się okazuje, wywiera ogromny wpływ na środowisko, zwłaszcza w czasach rozwoju aglomeracji miejskich i podmiejskich oraz obszarów metropolitalnych.