Sieć zielonych ulicznych korytarzy, umożliwiających komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, to nieodzowny element koncepcji zrównoważonych, zdrowych i „szczęśliwych” miast, w których stawia się na ograniczenie ruchu samochodowego, zachęca mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej i rowerów oraz większej aktywności fizycznej i wypoczynku na miejskich terenach zieleni.
Udział ludności korzystającej z sieci wodociągowej stale rośnie. Zgodnie z danymi GUS za 2021 r. w całym kraju z sieci wodociągowej korzystało w sumie 92,4% Polaków, przy czym w miastach było to 96,7% ludności, a na obszarach wiejskich 85,9%. Rosnące potrzeby, obejmujące nie tylko rozbudowę sieci i przyłączy, ale także stałe podnoszenie jakości dostarczanej wody, w połączeniu z bardzo ograniczonymi możliwościami finansowymi zakładów wod-kan wymuszają szukanie oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.
Zdaje się, że potencjał alei drzew wciąż jest niewykorzystany. Dotyczy to zwłaszcza mniej oczywistych funkcji, które one pełnią, a raczej mogą pełnić przy odpowiednich działaniach promocyjnych.
Morska energetyka wiatrowa (MEW) może być wkrótce jednym z ważniejszych elementów niezależności energetycznej Polski oraz istotną częścią miksu OZE. Sprzyjające warunki do rozwoju tego segmentu energii na Bałtyku, które wykorzystuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, pozwolą prawdopodobnie na zbudowanie pierwszych farm wiatrowych już na przełomie 2024 i 2025 roku. Według wielu analityków, morska energetyka wiatrowa należy do najszybciej rozwijających się technologii energetycznych na świecie. W 2021 roku,wg Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej, na całym globie powstały instalacje o mocy niemal 257 GW, co zwiększa udział w miksie energetycznym o 9%
W eksploatacji komunalnych oczyszczalni ścieków wykorzystujemy zaawansowane rozwiązania technologiczne, urządzenia i aparaturę kontrolno-pomiarową. Pozwala to eksploatatorom optymalizować procesy i w ten sposób równoważyć jakość, trwałość i kwestię niezawodności funkcjonowania z rosnącymi kosztami, które nie zależą od przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Wszystkim bowiem przyświeca cel nadrzędny, czyli odprowadzanie do środowiska ścieków spełniających warunki pozwolenia wodnoprawnego.