Pisaliśmy o akcji Ministerstwa Gospodarki „Czas na oszczędzanie energii”, w związku z którą zakupiono świetlówki do odbioru przez gminy w Urzędzie Wojewódzkim. Jednak niektóre gminy już wcześniej zadbały o modernizację oświetlenia, czytamy w Serwisie Samorządowym PAP.

Danuta Huras, zastępca wójta gminy Potęgowo wyjaśnia, że urzędowe pomieszczenia są przeważnie oświetlane  przez świetlówki energooszczędne. Gmina dokonała kompleksowej wymiany oświetlenia w urzędzie podczas ostatniego remontu budynku. "Te świetlówki, które zakupiliśmy wtedy, będą jeszcze służyły, one mają przewidziane kilka lat wytrzymałości" – wyjaśnia Danuta Huras. Zdaniem pani wicewójt Potęgowa, świetlówki  energooszczędne w ramach ministerialnej akcji mogą się przydać np. do lampek do komputerów na biurkach.

W gminie Potęgowo oszczędzanie energii jest traktowane priorytetowo. "Gdzie tylko możliwe staramy się energię oszczędzać" – podkreśla zastępca wójta. W opinii Danuty Huras samorządy na ogół prowadzą politykę oszczędnościową.

Samorządowcy z  Potęgowa  nie odebrali jeszcze świetlówek z oddalonego o 120 km Urzędu Wojewódzkiego. Zamierzają to uczynić podczas najbliższej wizyty.

O akcji Ministerstwa Gospodarki "Czas na oszczędzanie energii" pisaliśmy 24 sierpnia.

Źródło: Samorząd PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj