Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Poważna awaria wodociągowa w Krakowie. Zalane centrum miasta

Poważna awaria wodociągowa w Krakowie. Zalane centrum miasta
R.G.
05.07.2024, o godz. 9:46
czas czytania: około 2 minut
0

Wczoraj, 4 lipca br., o godzinie 17.20 Wodociągi Miasta Krakowa przyjęły zgłoszenie o poważnym wycieku wody w ul. Wielopole. Bezzwłocznie wysłano tam brygadę pogotowia wodociągowego. Na miejscu stwierdzono awarię magistrali przy krakowskiej Poczcie Głównej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W pierwszej fazie swoich działań, Pogotowie wodociągowe odcięło dopływ wody i przystąpiło do oceny sytuacji. W wyniku awarii wody pozbawieni zostali mieszkańcy ul. Wielopole, od ul. Librowszczyzna do ul. Wielopole oraz ul. Westerplatte od ul. Kopernika do ul. Westerplatte.

Interweniowała także straż pożarna i policja

Bezpośrednio po wykryciu awarii, działania zabezpieczające podjęła również Małopolska Policja i Państwowa Straż Pożarną. A we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, wodociągowcy rozpoczęli prace porządkowe.

Równolegle ekipa Pogotowia wodociągowego, podjęła i do chwili obecnej, prowadzi prace na rurociągu. Specjaliści zajęli się ustalaniem jak poważne jest uszkodzenie rurociągu. A dla zapewnienia mieszkańcom rejonu objętego awarią dostępu do wody pitnej podstawiono beczkowóz o pojemności 1000 litrów.

Pękniecie 300 milimetrowej rury

Jak przekazał Urząd Miasta Krakowa, przyczyną wycieku wody było pęknięcie rury o średnicy 30 centymetrów. Na obecnym etapie, pracownicy wodociągów dokonują wymiany uszkodzonej rury. A żeby do niej dotrzeć, konieczne było rozkopanie jezdni.

Jak zapewnia krakowski magistrat prace naprawcze potrwają tam przez cały piątek, 5 lipca br.

W związku z zalanym torowiskiem, początkowo tramwaje nie przejeżdżały przez okolice przystanku Poczta Główna. Natomiast wczoraj, o godz. 19.20, krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przekazało, że przejazd został udrożniony.

Awarię usunięto o godz. 3.00 w nocy

Jak na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowały dziś, 5 lipca b., po godz. 8.00 rano, Krakowskie Wodociągi:
“Awaria sieci wodociągowej przy Poczcie Głównej, ul. Wielopole została usunięta o godz. 03:00. Przywrócona została dostawa wody pitnej dla mieszkańców ul. Wielopole. Prace związane z odtworzeniem nawierzchni będą trwały do końca dnia. Ruch samochodowy i rowerowy na ul. Wielopole (rejon Poczty Głównej), jest wstrzymany.”


 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024