Była wiceprezydent Krakowa i urzędnicy przed sądem w sprawie m.in. nadużycia uprawnień
Proces byłej wiceprezydent Krakowa Elżbiety K. rozpoczął się 2 kwietnia 2026 r. przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia. Oskarżenie dotyczy nadużycia uprawnień, korupcji oraz tzw. nielegalnego lobbingu na rzecz spółki Biuro Rozwoju Krakowa (BRK) w latach 2018–2021. Obok Elżbiety K. na ławie oskarżonych zasiedli byli dyrektorzy krakowskiego magistratu oraz przedsiębiorca Sebastian Ch.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16734710322606231417)









