W ramach Festiwalu Bańki Mydlanej w sobotę, 21 marca od godz. 11 na Długim Targu w Gdańsku potrwa powitanie Czystej Wiosny. Cały Długi Targ w Gdańsku zasypią tysiące baniek. Uczestnicy poprzebierani, w rytm bębnów z tysiącami tańczących baniek radośnie przywitają wiosnę. W ramach festiwalu zostanie też przeprowadzony warsztat plastyczny promujący projekty „Czyste Miasto Gdańsk”.

Bańki mydlane, zawsze mieniące się tysiącami barw, są bardzo widowiskowe a gdy ich rozmiary sięgają metra i więcej to i efekt jest proporcjonalnie większy.

Impreza jest skierowana głównie do dzieci, dla których robienie baniek to niesamowite przeżycie. Jednocześnie skala przedsięwzięcia powinna zainteresować i dorosłych, dając im możliwość powrotu do krainy radości i zabawy.

W ramach festiwalu zostanie przeprowadzony warsztat plastyczny promujący projekty „Czyste Miasto Gdańsk”. Dzieci przygotują kolarz, w którym motywem przewodnim będzie logo akcji – KWIAT. Na wielkich planszach papieru zostanie namalowany kontur logotypu,  który dzieci będą wyklejały kolorową bibułą. Powstałe kwiatowe obrazy zostaną wyeksponowane przez szczudlarzy na rozwieszonej przez  Długi targ szarfie.

W ramach warsztatu prowadzący wyjaśni zebranym na czym polega akcja Czyste Miasto Gdańsk oraz będzie zachęcał do selektywnej zbiórki odpadów, edukując tym samym w tym zakresie.

W programie także: konkurs fotograficzny pt. „Najciekawsze zdjęcie bańki mydlanej na tle Gdańska” oraz konkursy zręcznościowe na największą, najdłuższą, najciekawszą bańkę mydlaną.

Uczestnicy poprzebierani, w rytm bębnów z tysiącami tańczących baniek radośnie przywitają wiosnę.

Harmonogram:
11.00 – rozpoczęcie Festiwalu Bańki Mydlanej
12.00 – występy artystyczne Teatru FETA
 Bańki na szczudłach
 Bańki w rytmie bębnów
14.00 – pożegnanie zimy, przywitanie wiosny czyli topienie marzanny
14.15 – powitanie Czystej Wiosny – warsztaty plastyczne
15.00 – zakończenie festiwalu, prezentacja prac plastycznych z logo Czyste Miasto Gdańsk 
        
Źródło: www.czystemiasto.zut.com

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj