Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Powstają nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie

Powstają nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie
R.G.
09.07.2023, o godz. 10:23
czas czytania: około 2 minut
0

Za blisko 1 mln 656 tys. zł, z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej, w Rzeszowie powstanie 5 nowoczesnych przejazdów rowerowych. To inwestycja realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Na obecnym etapie instalowane są dwa przejazdy, a w fazę przygotowawczą weszły trzy kolejne.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

W pierwszej kolejności budowane są przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na kolejnych trzech: al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego i al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa.

Modernizacja i porządkowanie infrastruktury 

– Budowa polega między innymi na montażu nowej sygnalizacji świetlnej wraz z przyciskami dla rowerzystów, przebudowie kolidujących sieci, obniżeniu krawężników w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych, a także na przebudowie części dojść do przejść dla pieszych oraz przejść dla pieszych – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

W związku z robotami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu polegające m.in. na czasowym zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu.

Zakończenie budowy przejazdów planowane jest na koniec września. Inwestycja pochłonie prawie 1 mln 656 tys. zł. Jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów przyjazny rowerzystom

Dodajmy, że do ubiegłego roku, w Rzeszowie i bliskich okolicach miasta, wybudowano aż 174 kilometry dróg i ścieżek rowerowych. Miasto stawia na rozwój tego rodzaju infrastruktury.

Przez Rzeszów przebiega też Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, składający się z ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry), którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania.

Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie).

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest też najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km). Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.

Szlak przebiega przez następujące miejscowości w województwie podkarpackim: Narol – Horyniec-Zdrój – Lubaczów – Wielkie Oczy – Radymno – Przemyśl – Dynów – Łażowa – Rzeszów – Łańcut – Leżajsk – Rudnik nad Sanem – Radomyśl nad Sanem – Zaleszany – Trześń.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024