Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Pożar składowiska folii pod Elblągiem. Z ogniem walczy 120 strażaków

Pożar składowiska folii pod Elblągiem. Z ogniem walczy 120 strażaków
tom
18.11.2021, o godz. 9:13
czas czytania: około 2 minut
0

Jak podaje Polski Serwis Pożarniczy Remiza.pl płonie składowisko odpadów foliowych w Gronowie Górnym koło Elbląga w woj. warmińsko- mazurskim.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Według portalu Expresselblag.pl w nocy 18 listopada po godzinie 2.00 służby ratunkowe w Elblągu otrzymały zgłoszenie o pożarze odpadów foliowych na terenie firmy znajdującej się przy ulicy Berylowej w Gronowie Górnym. Na miejsce zostali zadysponowani zarówno strażacy z Państwowej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Elblągu jak i strażacy ochotnicy.

“Pożarem został objęty  teren o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Ogień wybuchł na placu, na którym składowane są materiały foliowe. Strażakom udało się obronić halę magazynową. Z ogniem przed halą walczy prawie 120 strażaków. W pożarze nie ma osób poszkodowanych” – informuje Expresselblag.pl

Kłopoty na kolei

Jak podaje radio RMF FM pożar uszkodził linie i trakcje kolejowe znajdujące się w pobliżu. „Wstrzymany jest ruch pociągów między Elblągiem a Bogaczewem. To fragment trasy kolejowej Malbork – Braniewo. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej kilka godzin – informuje dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa.

“Naprawa na razie nie jest możliwa, bo ze względu na pożar byłoby to zbyt niebezpieczne. Utrudnienia dotyczą składów kursujących w stronę Trójmiasta i Szczecina oraz Olsztyna i Malborka. Aktualnie wszystkie pociągi dalekobieżne są kierowane na objazd przez Iławę – to wydłuża podróż o mniej więcej 40 minut do godziny. W zastępstwie pociągów PolRegio między Elblągiem a Bogaczewem pasażerów wożą autobusy.” – podaje RMF24.

Według portalu Gazeta.pl utrudnienia dotyczą też pociągów kursujących w stronę Trójmiasta i Szczecina oraz Olsztyna i Malborka. Wszystkie pociągi dalekobieżne kierowane są więc na objazd przez Iławę. Z tego powodu czas przejazdu wydłużył się o 40 minut do godziny. Między Elblągiem a Bogaczewem kursują podstawione przez PolRegio autobusy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Pożary odpadów
css.php
Copyright © 2023