Przestępcy zachęcają do zakupu biletu w atrakcyjnej cenie, niespotykanej w prawdziwej ofercie.
Niezwykle atrakcyjna oferta?
Jak zachować bezpieczeństwo w sieci?
W dobie powszechnej cyfryzacji ochrona przed cyberzagrożeniami staje się niezwykle istotna. Bezpieczne praktyki online pozwalają chronić prywatne dane przed nieautoryzowanym dostępem czy kradzieżą informacji osobistych.
Celem cyberprzestępców najczęściej są pieniądze. Znajomość takich zagrożeń zwiększa szanse na ich identyfikację, gdy padniemy ofiarą oszustwa internetowego, a przede wszystkim zabezpiecza nasze zasoby finansowe. To tylko kilka możliwych korzyści.
Wiedza o cyberzagrożeniach to narzędzie, które daje kontrolę nad bezpieczeństwem w sieci. Dlatego tak ważna jest edukacja oraz stałe podnoszenie świadomości, regularne aktualizowanie systemu operacyjnego, oprogramowań, korzystanie z silnych haseł oraz ogólna ostrożność podczas korzystania z internetu.
Biuro Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania od niemal roku prowadzi cykl edukacyjny Cyber Piątki. To seria artykułów o bezpieczeństwie w sieci. W publikacjach przybliżane są metody, którymi posługują się przestępcy oraz dobre praktyki, jakimi warto się kierować w codziennym życiu. Artykuły publikowane są na stronie poznan.pl/smartcity w każdy piątek.
BCiC UMP współpracuje także ze Stowarzyszeniem ISSA, które szkoli nauczycieli informatyki poznańskich placówek oświatowych w programie Cyber Skaut, by mogli dysponować nowoczesnymi metodami kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie przybliżania tematyki bezpieczeństwa w sieci.
Komentarze (0)