Poznańskie przedsiębiorstwo wodociągowe Aquanet wprowadza nowy wątek do swojej kampanii społecznej. Chodzi o nadużywanie chemii domowej.

– W kampanii „Nie śmieć w sieć” od tego roku będziemy poruszać wątek chemii w ściekach, mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka firmy. – Chcemy uświadomić mieszkańcom, że poprzez stosowanie coraz większej ilości różnorodnych środków chemii domowej coraz więcej niebezpiecznych substancji dostaje się do ścieków.

Dlatego w tegorocznej edycji kampanii firma przygotowała m.in. filmy pokazujące, jak krok po kroku zrobić naturalne i ekologiczne środki czystości: uniwersalny środek czyszczący, proszek do prania, płyn do płukania tkanin oraz płyn do mycia naczyń. Produkty te są bezpieczne dla środowiska, a ich wyprodukowanie bywa tańsze od kupna gotowych środków.

Ponadto, do przechowywania takich eko środków można wykorzystywać opakowania wielorazowego użytku, dzięki czemu ogranicza się ilość plastikowych śmieci w domu. – Idea zero waste jest nam bardzo bliska, mówi Wiśniewska i dodaje, że wszystkie prezentowane przepisy zostały oczywiście przetestowane, a sama już zrobiła swój pierwszy płyn o zapachu lawendy.

Czytaj więcej

Skomentuj