Założenia nowej ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) oraz recepty na kryzys to główne tematy rozmowy wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z władzami, przedsiębiorcami i studentami Lublina.

Zdaniem wiceministra Szejnfelda znowelizowane przepisy o PPP stanowią doskonały instrument walki z kryzysem. – Chcemy, aby nowa ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym stwarzała jak najszersze możliwości realizacji projektów w tej formule – powiedział sekretarz stanu w MG Adam Szejnfled podczas konferencji „Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce w świetle nowych rozwiązań legislacyjnych”.

– Nowa ustawa zdemonopolizuje działania administracji i umożliwi realizację jej zadań także przez podmioty prywatne – powiedział wiceszef resortu gospodarki. Dodał, że przepisy umożliwią wykorzystanie samorządom środków prywatnych na inwestycje oraz z funduszy unijnych.

Podczas spotkania ze studentami wiceminister Szejnfled zwrócił uwagę na konieczność tworzenia prawa w Polsce w duchu zaufania do obywateli. – Zachęty i domniemanie uczciwości powinny być podstawą kreowania prawnej rzeczywistości w naszym kraju – powiedział.

źródło: mg.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj