Pracownik ZWiK w Kłodawie zatrzymany przez CBA za składanie fałszywych zeznań. Chodzi o podejrzenie korupcji w przedsiębiorstwie wodociągowym.

Pod koniec kwietnia Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie. Zarzucono mu przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Razem z nim zatrzymano dwóch pracowników ZWiK.

Jak podało CBA, dyrektor miał domagać się za wykonie przyłączy wod-kan do prywatnych posesji od 1 tys. do ponad 10 tys. zł. Prace przyłączeniowe wykonywane były przy wykorzystaniu sprzętu i pracowników ZWiK, nie wystawiajac przy tym faktur lub wydawano je na firmę zarejestrowaną na żonę dyrektora – wynika z ustaleń śledczych.

Poszkodowanych zostało ok.70 osób. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące, bowiem już w toku działań CBA miał namawiać świadków do składania fałszywych zeznań.

CBA zatrzymało dyrektora wodociągów w Kłodawie

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej powiedział Onetowi, że zatrzymany teraz mężczyzna usiłował chronić podejrzanego dyrektora, składając fałszywe zeznania.

– Usłyszy on zarzuty w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Okręgowej w Koninie, a prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania i środków zapobiegawczych wobec zatrzymanego przez CBA pracownika kłodawskich wodociągów – dodał Kaczorek.

Czytaj więcej

Skomentuj