Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Prawie miliard zł na budowę zbiornika Racibórz i inwestycje wod-kan w Warszawie

Prawie miliard zł na budowę zbiornika Racibórz i inwestycje wod-kan w Warszawie
gj
14.03.2017, o godz. 9:01
czas czytania: około 1 minuty
0

Prawie miliard złotych unijnego dofinansowania dostały łącznie dwa projekty związane z gospodarką wodną. Pieniądze przeznaczone będą na budowę zbiornika Racibórz i modernizację instalacji wodno-ściekowej w Warszawie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

W ramach unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Komisja Europejska zdecydowała o dofinansowaniu dwóch polskich projektów, mających poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i usprawnić gospodarkę wodno-ściekową.

Unijne dofinansowanie w wysokości 328 mln zł otrzymał projekt  budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Odrze w okolicy Raciborza Dolnego. Inwestycja ma zabezpieczyć przed powodziami nie tylko mieszkańców Raciborza, ale i Kędzierzyna-Koźle, Krapkowic, Opola, Brzegu, Oławy, Wrocławia oraz wsi położonych w trzech województwach: śląskim, opolskim i dolnośląskim.

Z kolei ponad 541 mln zł otrzymał projekt pn. „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – faza V”. Pieniądze te będą przeznaczone na kontynuację modernizacji i rozbudowy sieci wodno-ściekowej zrealizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  w Warszawie. Inwestycja obejmie teren aglomeracji: Warszawa, Pruszków i Serock.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024