Na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie swoją premierę będzie miała nowa generacja hybrydowego modelu RX marki Lexus.

Nowy Lexus RX 450h, następca wprowadzonego w 2005 roku modelu RX 400h, jako pierwszy pojazd z rodziny RX, został wyposażony w napęd hybrydowy Lexus Hybrid Drive drugiej generacji. Wprowadzone zmiany w napędzie hybrydowym pozwoliły na zwiększenie mocy zespołu napędowego, a przy tym ograniczenie zużycia paliwa i znaczne obniżenie emisji CO2.

Do napędu RX 450h zastosowano szeregowo-równoległy napęd hybrydowy, składający się z widlastego, sześciocylindrowego silnika benzynowego i dwóch, pracujących w układzie równoległym, silników elektrycznych dużej mocy, umożliwiających "inteligentne" przekazanie napędu na 4 koła.

Napęd ten, w przeciwieństwie do niektórych obecnych na rynku półhybryd, pozwala na korzystanie z obu silników niezależnie (albo tylko silnik elektryczny, albo tylko benzynowy) bądź równocześnie. Oznacza to oszczędność energii, tak jak w przypadku układów szeregowych i pozwala uzyskać wysokie osiągi tak, jak w przypadku układów równoległych.

źródło: mojeauto.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj