Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Projekt rozporządzenia o selektywnej zbiórce odpadów przekazany do podpisu ministra

Projekt rozporządzenia o selektywnej zbiórce odpadów przekazany do podpisu ministra
jwo
30.12.2016, o godz. 10:34
czas czytania: około 1 minuty
1

Rządowe Centrum Legislacji poinformowało, że projekt rozporządzenia ws. szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów został przekazany do podpisu ministra środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Z ostateczną wersją projektu rozporządzenia można się zapoznać TUTAJ.

Przypominamy, że jedną z najważniejszych nowości zawartych w projekcie rozporządzenia jest dodanie do wszystkich grup odpadów zbieranych selektywnie frakcji biodegradowalnej oraz uniemożliwienie zbierania odpadów w podziale na “suche” i “mokre”.

W myśl rozporządzenia, selektywnie zbierać będziemy zatem odpady: papieru, szkła, metali, tworzyw sztucznych oraz odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Stanie się tak gdyż, jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, „aktualnie gminy organizują samodzielnie system selektywnego zbierania odpadów komunalnych niejednokrotnie ustanawiając podział na odpady „mokre – suche”. Taki sposób selektywnego zbierania nie daje dobrej jakości surowca”.

Czytaj także >>> Kolejna odsłona sporu o standaryzację selektywnej zbiórki odpadów komunalnych [OPINIA]

Natomiast w wyniku konsultacji publicznych doprecyzowano wymagania dla pojemników i worków, w których będą zbierane odpady komunalne, a także wymóg zbierania odpadów z tworzyw sztucznych i metali w jednym pojemniku lub worku. Odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe zbiera się w pojemnikach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”.

Więcej na temat treści projektu rozporządzenia można przeczytać TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Janusz Smigielski [email protected]

Komentarz #1884 dodany 2016-12-30 18:48:28

co dzieje się z ustawa tzw.ODOROWĄ

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024