Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Przebudowa parku przy ul. Szubianki w Jarocinie

Przebudowa parku przy ul. Szubianki w Jarocinie
R.G.
15.10.2022, o godz. 12:00
czas czytania: około 2 minut
0

Z inicjatywy władz samorządowych Jarocina (woj. wielkopolskie), rozpoczęto nasadzenia nowych roślin w parku przy ul. Szubianki w tym mieście. W jarocińskim parku będzie nie tylko więcej zieleni. Planowana jest również gruntowna jego przebudowa. Docelowo park ma się stać przestrzenią bardziej niż dotąd przyjazną wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Budujemy prawdziwy park, w ramach programu przebudowy tego miejsca, wraz z zielenią przydrożną przy ul. Wrocławskiej – wyjaśnia Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. – W budowie są tam nowe ścieżki z kamienia i materiałów przyjaznych dla drzew. Jako gmina, która jest krajowym liderem w budowie ścieżek rowerowych, ustawimy tam również stojaki dla rowerów. Pomosty przy miejscowym stawie zostaną wzmocnione, tak by pobocza się nie zarywały. Natomiast sam staw zostanie oczyszczony.

Park ma zostać oddany do użytku w grudniu bieżącego roku. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

50 tysięcy nowych roślin

W jarocińskim parku posadzonych zostanie ponad 50 tysięcy nowych roślin, w tym: 27 drzew (klonów i lip holenderskich), prawie 20 tys. krzewów i ponad 35 tys. bylin. Część terenu zmieni się w trawniki parkowe i łąki kwietne. Powstaną tez nowe ścieżki, a na dotychczasowych zainstalowana zostanie nowa nawierzchnia. Nowe będą też kładki. Ponadto, w parku ustawionych zostanie 26 nowych ławek z oparciami, 13 stojaków na rowery, 3 tablice botaniczne, 5 hoteli dla owadów, a także 21 koszy na śmieci. Koszt realizacji całego zadania zamknie się w kwocie blisko 3,5 mln zł.

Wcześniej odnowiono dwa inne parki

Dodajmy, że Park przy ul. Szubianki w Jarocinie to kolejne miejsce, po Parku Radolińskich i Parku Gorzeńskiego, które zyska nowe walory.

– Odmienimy park na Szubiankach podobnie jak Park Radolińskich, który jest teraz wizytówką Jarocina – zapewnia burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. – Mieszkańcy będą mogli odpoczywać  w kolejnym pięknym miejscu. Można powiedzieć, że Jarocin już wkrótce będzie miastem wspaniałych parków i zieleni przyulicznej.

Dofinansowanie ze środków UE

Odnowa parku na Szubiankach w Jarocinie realizowana jest w ramach projektu pn. „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery oraz zieleń przyuliczną ”, z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, z Funduszu Spójności.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024