Przedsiębiorcy, którzy z powodu pandemii koronawirusa nie prowadzą działalności gospodarczej, nie będą płacić za odbiór odpadów. Do 10 kwietnia muszą złożyć stosowną deklarację o tym, że zamknęli lokale – podał w poniedziałek elbląski magistrat.

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu w Elblągu Joanna Urbaniak, zwolnienie dotyczy elbląskich przedsiębiorców ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Wyjaśniła, że ci z przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoją działalność gospodarczą wskutek wejścia w życie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, nie muszą wnosić opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Aby opłaty nie były ściągane przedsiębiorcy powinni do 10 kwietnia złożyć stosowaną deklarację. Druki są dostępne w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Elbląg.

Deklarację opatrzoną bezpiecznym podpisem elektronicznym można złożyć on-line, można wysłać za pośrednictwem poczty lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Jeszcze w marcu elbląski magistrat wydłużył termin opłacenia podatku od nieruchomości, opłaty rocznej za 2020 rok z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości oraz opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności do 30 czerwca 2020 roku.

Czarne pojemniki na śmieci (odpady) z wystającymi workami na tle ceglanego muru

Odpady leżą na ulicach. Koronawirus nie ułatwia ich odbioru

Czytaj więcej

Skomentuj