Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30
PU
05.12.2022, o godz. 12:38
czas czytania: około 2 minut
0

Światowy lider wśród producentów specjalistycznych pomp perystaltycznych i technologii przepływu płynów poinformował o wdrożeniu perystaltycznych pomp dozujących Qdos 30 w procesie uzdatniania wody w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Rozwiązanie pozwoliło znacząco obniżyć czasochłonność i koszty obsługi urządzeń.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu dostarcza wodę mieszkańcom miasta od ponad 65 lat. Oświęcimskie wodociągi zasilają 60 tys. odbiorców za pomocą blisko 500 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami, natomiast ścieki odprowadzane są przez 180-kilometrową sieć sanitarną. Najwyższą jakość wody zapewnia własne laboratorium oraz nowoczesny system bio-monitoringu.

Kluczowa dezynfekcja

Jednym z kluczowych etapów uzdatniania wody pitnej jest jej dezynfekowanie przy pomocy roztworu dwutlenku chloru – substancji odkażającej o silnie utleniającym działaniu. Jednak zarówno pompy, jak i inne elementy instalacji muszą być przystosowane do pracy w silnie korozyjnym środowisku. Dlatego do dozowania dwutlenku chloru Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło dwie pompy Qdos 30 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions, o wydajności do 500 ml/min, z głowicami ReNu pracującymi pod ciśnieniem 2 bar.

– Wykorzystywane przez nas wcześniej pompy wymagały częstej, czasochłonnej konserwacji, dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć kompaktowe, niewymagające częstej obsługi i łatwe do serwisowania pompy Qdos – mówi Bartłomiej Krawczyk, starszy mistrz ds. remontów wydziału produkcji wody w PWiK Oświęcim.

Testy trwały miesiąc

Decyzja o wdrożeniu została podjęta po przeprowadzeniu miesięcznego testu pomp w środowisku produkcyjnym. Testy przebiegły pomyślnie, od samego początku pompy spełniały wszystkie wymagania.

– Mimo korozyjnego środowiska działały bezawaryjnie, niezwykle precyzyjnie dozowały roztwór dwutlenku chloru, co jest niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i spełnianie norm dotyczących wody pitnej. I działały praktycznie bezobsługowo – mówi Bartłomiej Krawczyk.

Prosta konstrukcja

Roztwór dwutlenku chloru jest zamknięty wewnątrz elastycznego i odpornego chemicznie przewodu, nie ma więc kontaktu ani z mechanizmem pompy, ani z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest trwała, niezawodna i cicha, nie potrzebuje też dodatkowych akcesoriów. Wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może zostać przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

– Pompy Qdos są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zarówno w procesach uzdatniania wody, jak i oczyszczania ścieków. Wysoko ceniona jest zarówno ich wysoka jakość, odporność chemiczna i niezawodność, jak i łatwość serwisowania, bezobsługowa praca czy stabilność i powtarzalność dozowania. Dzięki temu firmy oszczędzają czas i pieniądze, są też bardziej przyjazne dla środowiska – mówi Chrystian Zemla, inżynier sprzedaży Watson Marlow Sp. z o.o.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024