Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Przepisy odorowe. Wiemy na jakim etapie są prace rządu

Przepisy odorowe. Wiemy na jakim etapie są prace rządu
sm
27.02.2018, o godz. 14:35
czas czytania: około 2 minut
0

Na jakim etapie są prace nad ustawą "odorową" oraz o najnowszych technologiach neutralizacji odorów i rozwiązaniach prawnych dotyczących uciążliwości zapachowych będą rozmawiać uczestnicy konferencji „Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej”, która na początku marca odbędzie się w Iławie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Odory to jeden z największych problemów, z jakimi borykają się zakłady gospodarki komunalnej. Organy Inspekcji Ochrony Środowiska w 2016 r. rozpatrzyły ponad tysiąc skarg, które dotyczyły uciążliwości zapachowej. Prace nad przepisami, które pozwoliłyby walczyć z odorami zleciło Ministerstwo Środowiska.

Podczas konferencji organizowanej przez Abrys w Iławie zostanie omówiona tematyka europejskich i światowych przepisów prawnych odnośnie uciążliwości zapachowej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się również o obecnym stanie prac nad podobnymi regulacjami w Polsce.

Walka z odorami – praktyczne przykłady z całego świata

Spotkanie będzie też okazją, aby dowiedzieć się jak są prowadzone kontrole obiektów generujących odory, jakimi metodami realizowane są pomiary, a także jakie dostępne na rynku rozwiązania techniczne pomagają ograniczyć bądź całkowicie usunąć problem uciążliwości zapachowej w otoczeniu zakładu.

Gośćmi konferencji będą światowej klasy eksperci zajmujący się technologicznymi, ekologicznymi, prawnymi i socjologicznymi zagadnieniami związanymi z emisją odorów. Wśród nich będzie Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, prof. Jacek Kozieł z Iowa State University w USA oraz naukowcy, praktycy i przedstawiciele spółek komunalnych zajmujący się odorami.

GIOŚ o aktualnym stanie prac

Główny Inspektor Ochrony Środowiska przekaże najnowsze informacje dotyczące prac nad tzw. ustawą antyodorową, której powstawanie koordynuje. Na ten akt prawny czekają przede wszystkim ludzie mieszkający w sąsiedztwie obiektów uciążliwych zapachowo, ale także spółki komunalne prowadzące takie zakłady.

Konferencja jest adresowana do wszystkich, którzy na co dzień zajmują się kwestiami zapachowymi w eksploatacji obiektów gospodarki wodno-ściekowej, osadowej oraz odpadowej.

W ramach konferencji będzie też można odwiedzić nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Jędrychówku, kompleksowo zmodernizowaną i rozbudowaną w latach 2014-2015.

Międzynarodowa Konferencja Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej odbędzie się w dniach 6-8 marca 2018 w Iławie.

Ustawa antyodorowa. Czy przepisy pozwolą zawalczyć z uciążliwościami zapachowymi?

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024