Dostępność i łączność transportowa, nowe technologie, promowanie kultury transportowej – to tylko niektóre z problemów poruszanych podczas trwającej w Łodzi trzydniowej konferencji Eurocities Mobility Forum.

Głównym tematem debaty jest „Przyjazny Pasażerom Transport Miejski”. Do tej pory spotkania odbywały się w Wiedniu, Brukseli czy Amsterdamie. Teraz reprezentanci miast europejskich należących do Eurocities przybyli do naszego miasta.

– Łódź już niedługo ma szansę uzyskania ringu autostradowego wokół miasta, co wyeliminuje ruch tranzytowy samochodów ciężarowych z podstawowych ciągów komunikacyjnych – wyjaśnia Włodzimierz Maciejewski, p.o. dyrektora ZDiT, podczas swojej prezentacji dotyczącej polityki transportowej Łodzi.

Jednocześnie przedstawiono informacje o kolejnych projektach miasta i Łódzkim Tramwaju Regionalnym.

– Efekty może nie są tak imponujące – czas podróży zmniejszył się tylko o 10 minut, ale poprawił się komfort jazdy, zmniejszył się hałas, wprowadzono system sterowania ruchem, ale co istotne pojawiła się alternatywa dla samochodów osobowych – dodał dyrektor Włodzimierz Maciejewski.

Stowarzyszenie Eurocities istnieje od 1986 roku, a jego celem jest reprezentowanie interesów wielkich miast w Unii Europejskiej, a zwłaszcza działanie na rzecz stworzenia „Europejskiej Polityki Miejskiej”.

źródło: uml.lodz.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj