Ponadto nadano Przedłużenie Znaku podmiotom, które jako Laureaci poprzednich edycji wykazali kontynuację działań na rzecz ochrony środowiska. Po raz kolejny przyznano również Europejskie Nagrody Ekologiczne samorządom i przedsiębiorstwom, których działania spełniają wymagania formalno-prawne ustawodawstwa krajowego z zakresy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz spełniają standardy Unii Europejskiej z tego zakresu.
Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:
Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku
Laureaci:
* Gmina Lubartów
* Miasto Lublin
* Gmina Raciechowice
* Gmina Zdzieszowice
* Gmina Lesko
* Gmina Dopiewo
* Gmina Połczyn Zdrój
* Gmina Przechlewo
Przedłużenie znaku:
* Urząd Miasta i Gminy Karlino
* Urząd Gminy Grzegorzew
* Urząd Gminy i Miasta w Warcie
* Urząd Gminy Lesznowola
* Urząd Gminy w Chodowie
* Urząd Miasta Biłgoraj
* Urząd Miasta Krosno
* Urząd Miejski w Szczytnie
* Urząd Gminy Gorlice
* Urząd Gminy Kraśniczyn
* Urząd Gminy w Żyrakowie
* Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku
Laureat:
* Starostwo Powiatowe w Koninie
Przedłużenie znaku:
* Starostwo Powiatowe w Tarnowie
* Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Podkategoria: Polska Wolna Od Azbestu
Laureat:
* Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
Wyróżnienie:
* Urząd Gminy Kartuzy
* Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
* Urząd Miasta Torunia
* Urząd Gminy Borzęcin
* Starostwo Powiatowe w Tarnowie
* Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:
Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku
Laureaci:
* Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o.
* Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
* Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
* Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
Przedłużenie znaku:
* Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
* ENERGA Operator S.A. Oddział w Kaliszu
* Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o.
* SANITEC Koło Sp. z o.o.
* Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
* Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie
* Satellite – Thal Kalisz
* Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Podkategoria: Technologia Godna Polecenia
Laureat:
* ENERGOBALTIC Sp. z o.o.
Przedłużenie znaku:
* DOZUT-TAGOR Sp. z o.o. w Zabrzu
* Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:
Laureaci:
* Starostwo Powiatowe w Polkowicach
* Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
* Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu
* Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
* Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie
* Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie
* Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
* Stowarzyszenie SOPEL
* Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
* Szkoła Podstawowa w Sarbicach
Wyróżnieni:
* Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej
* Zespół Szkół w Zalesiu
* REBA Organizacja Odzysku SA
* Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu
* Przedszkole Miejskie im. M. Curie-Skłodowskiej w Karlinie
* Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Myślenicach
Przedłużenie znaku:
* Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole
* Nadleśnictwo Grodzisk
* Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu
* Stowarzyszenie Na Rrzecz Rozwoju Wsi Gogolowice
* Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej
* Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie
* Zespół Szkół w Dominikowicach
* Zespół Szkół w Izabelinie
* Modelowe Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku – Zielona Szkoła w Sendeniu
* Nadleśnictwo Grodziec
* Przedszkole Nr 318 "Zielony Zakątek" w Warszawie
* Szkoła Podstawowa w Kątach
* Toruńskie Stowarzyszenie Ekologicze "Tilia"
* Wodociągi Słupsk
* Zespół Szkół Przyrodniczych im. Macieja Rataja w Głogowie
* Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym
Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:
* Beskid Sp. z o.o.
* Katowicki Holding Węglowy S.A.
* Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie Oddział w Sanoku
* Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
* Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta "EKO" Sp. J.
* Toyota Motor Manufacturing Poland
* Wodociągi Słupsk
* Urząd Gminy Gniewino
* Urząd Gminy Kazimierz Biskupi
* Urząd Gminy Potok Górny
* Urząd Gminy Sośno
* Urząd Gminy w Strawczynie
* Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie
* Urząd Miejski w Grodzisku Wlkp.
* Urząd Miejski w Sanoku
* Urząd Miejski w Polanicy – Zdroju
* Urząd Miasta Rzeszowa
* Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku
* Samorządowe Przedszkole w Winnicy
* Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
* Szkoła Podstawowa w Sierzchowie
* Urząd Gminy Stare Miasto
* Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 Gorzów Wielkopolski
* Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie
* Zespół Szkół w Bliznem
* Stowarzyszenie Społeczne "Kreator" Zielona Góra
* Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:
* AM Trans Progres Sp. z o.o.
* Urząd Gminy Dębica
* Starostwo Powiatowe w Kole
* Urząd Miasta Legnica
* Urząd Gminy Łękawica
* Urząd Gminy Ustrzyki Dolne
Komentarze (0)