Leszek M. nie jest już szefem Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie. Ze stanowiska jednogłośnie odwołała go rada nadzorcza. Odwołanie nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym.

Rada nadzorcza odwołała byłego już prezesa świebodzińskich wodociągów. Powodem ma być „umyślne działanie, zaniedbanie swoich obowiązków narażających spółkę na straty”.

Ponieważ sprawa została zgłoszona do prokuratury, treść uzasadnienia, które znalazło się w uchwale rady nadzorczej, ze względu na dobro toczącego się postępowania, nie będzie na razie dostępna dla opinii publicznej. Wiadomo jedynie, że nieprawidłowości mają dotyczyć udzielenia zamówienia na remont kolektora sanitarnego.

Na razie prokuratura nie postawiła byłemu prezesowi ZWKiUK w Świebodzinie żadnych zarzutów. Trwają przesłuchania świadków.

Na stronie internetowej świebodzińskiego ZWKiUK rada nadzorcza zakładu ogłosiła już postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki. Kandydaci mogą zgłaszać się do 3 grudnia. Po tym terminie rozpoczną się przesłuchania kandydatów.

Materiały z przesłuchań rada nadzorcza przedstawi burmistrzowi gminy Świebodzin, która ma 100 proc. udziałów w spółce. Ostatecznie nowego prezesa ZWKiUK w Świebodzinie zatwierdzi burmistrz.

Odwołany prezes sprawy na razie nie komentuje. Leszek M. stanowisko objął w styczniu tego roku. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy prezesa spółki ds. technicznych.

Źródło: gazetalubuska.pl

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Ja bym sie przyjżał członkom rady nadzorczej.
    Sprawa została “utajniona”. w tym całym zamieszaniu chodzi jedynie o to aby stanowisko objął ktos z kolegów partii żądzącej ;-).
    Bardzo szybko zalezy szanownej radzie aby znaleźć nowego prezesa ….. ostatnio trwało to dobre pare miesięcy .

Skomentuj