Ratujmy Bałtyk! 50 tys. osób podpisało apel do premiera

Ratujmy Bałtyk! 50 tys. osób podpisało apel do premiera
szp
01.06.2021, o godz. 8:37
czas czytania: około 2 minut
0

Ponad 50 tys. osób podpisało się pod apelem o pilne działania na rzecz ratowania Morza Bałtyckiego, którego stan pogarsza się z roku na rok. 31 maja apel trafił do premiera.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Fundacja WWF wskazuje „cztery choroby Bałtyku”: brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy, sieci widma i niefunkcjonalne morskie obszary chronione.

Eksperci WWF w petycji przekazali premierowi rekomendacje oraz działania mające na celu ochronę Bałtyku. Proponują premierowi wsparcie w ich realizacji.

„Petycja jasno wskazuje na szereg zobowiązań jakich dla poprawy stanu naszego morza Polska podjęła się już lata temu, którym jest m.in. osiągnięcie dobrego stanu środowiska morskiego do 2020 roku, zgodnie z zapisami unijnej Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej. Cele te nie zostały osiągnięte, a co za tym idzie przyszłość Morza Bałtyckiego pozostaje zagrożona” – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele WWF przekonują, że „rozwiązania wskazane w petycji są niezwykle pilne, ale ich wprowadzenie daje ekosystemowi Bałtyku jaki znamy, szansę na przetrwanie”.

Zapewniają, że działania WWF na rzecz zdrowego Morza Bałtyckiego nie skończą się na złożeniu petycji w rękach premiera. W planach jest już wsparcie dla decydentów przy realizacji proponowanych działań. – Każdy podpis złożony pod petycją się liczy, a my czujemy się zobowiązani zarówno wobec osób popierających nasze postulaty jak i wobec morskiej przyrody – mówi Mirosław Proppé – prezes Fundacji WWF Polska.

WWF Polska będzie kontynuowała starania o wprowadzenie niezbędnych działań na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego – czytamy w komunikacie prasowym WWF, która podkreśla, że każdy z nas może dołączyć do tych wysiłków we własnym zakresie:

  • kupuj odpowiedzialnie: jeśli jesz ryby, zawsze wybieraj je z Poradnikiem Rybnym WWF (ryby.wwf.pl) oraz kupuj też produkty sezonowe, lokalne i najlepiej ekologiczne,
  • na plaży nie podchodź do dzikich zwierząt (np. foki czy sieweczki), nie wchodź na wydmy, nie niszcz dzikiej przyrody,
  • zrezygnuj z foliówek, słomek, kubków i innych plastikowych przedmiotów jednorazowych,
  • wybieraj polityków i partie, które uwzględniają w swoich postulatach i programach konkretną i mądrą ochronę środowiska.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024