130 osób zgłosiło się do ogólnopolskiego konkursu „Re-witalne dzieło”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Bełchatowa – Marka Chrzanowskiego. Efektem końcowym realizacji tego przedsięwzięcia będzie stworzenie w rewitalizowanej przestrzeni Bełchatowa dzieła, wyróżniającego to miejsce spośród innych miast Polski.

Nagrodą główną jest 10 tys. złotych.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem na co wskazuje duża ilość zgłoszeń, które napływały z całej Polski, najczęściej od studentów i absolwentów wyższych uczelni o kierunkach artystycznych i architektonicznych. Udział w konkursie zadeklarowali również doświadczeni architekci.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego projektu trwałego dzieła sztuki o wysokich walorach artystycznych, które umiejscowione zostanie docelowo w zrewitalizowanej przestrzeni Placu Narutowicza w Bełchatowie. Istotne jest, aby projekt dzieła nawiązywał do specyfiki i charakteru miasta, a także odpowiednio wkomponowywał się w miejsce jego przyszłej lokalizacji.

Projekty konkursowe przyjmowane będą do 27 lutego 2009 r. Nadesłane propozycje oceniać będzie Jury, w skład którego zaproszeni zostali wykładowcy wyższych uczelni, artyści a także eksperci w zakresie architektury i urbanistyki, planowania przestrzennego oraz wzornictwa przemysłowego. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 30 kwietnia 2009 r.

źródło: belchatow.plUDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj