Popularny magazyn, ukazujący się w Europie w 17 językach przedstawia swój pierwszy zielony numer. W czerwcu we wszystkich wydaniach europejskich Reader's Digest ponad 30 stron zajmują teksty związane z ekologią, w tym artykuł napisany specjalnie dla Reader’s Digest przez księcia Karola.

– Europa przoduje we wprowadzaniu innowacji na rzecz ochrony środowiska. Składa się na to praca wielu ludzi i przedsiębiorstw, i na tych działaniach skupiliśmy się w naszym raporcie specjalnym – mówi Raimo Moysa, Managing Editor wydań międzynarodowych Reader’s Digest, który wraz z redaktorami europejskich edycji przygotował ten projekt.

Blok artykułów pozwala spojrzeć na temat ekologii z różnych perspektyw – np. jak na co dzień oszczędzać energię dla dobra natury, jakie sławy światowe tworzyłyby wymarzoną ekipę bojowników o zieloną przyszłość, jak projektanci, producenci i architekci wychodzą naprzeciw potrzebom. Realizując zielony program Reader’s Digest zapowiada, że od tej pory zacznie używać biodegradowalnej folii do pakowania wysyłanych do prenumeratorów egzemplarzy – a warto przypomnieć, że w Polsce Reader’s Digest ma pierwsze miejsce jeśli chodzi o sprzedaż magazynu w prenumeracie. Nowa folia będzie miała kolor zielony, a nie jak dawniej niebieski, co ma podkreślić znaczenie zmiany.

– Reklamodawcy zareagowali pozytywnie. Wiele firm podejmuje działania na rzecz ekologii i zależy im, aby o tym, co robią dla dobra naszej planety, dowiedziało się 11,7 miliona europejskich czytelników Reader’s Digest – podkreśla Jolanta Gajewska, dyrektor reklamy miesięcznika Reader’s Digest.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj