Spółka Remondis od początku przyszłego roku zajmie się wywozem odpadów z 8 sektorów Poznania. Firma podpisała w tej sprawie umowę z Międzygminnym Związkiem Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP).

Informacje o tym, że to Remondis zajmie się wywozem odpadów w Poznaniu pojawiły się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników przetargu. Startowały w nim cztery firmy: Komunalnik, ATF, FB Serwis i właśnie poznańska spółka.

Największe kontrowersje w postępowaniu przetargowym wzbudziła oferta firmy Komunalnik. Spółka zaoferowała ceny nie tylko niższe niż Remondis, ale i znacznie poniżej budżetu GOAP-u. Związek uznał tę ofertę za rażąco niską i ją odrzucił.

Komunalnik zakwestionował wybór Remondisu w dwóch sektorach. Jednak w pierwszym przypadku apelację za niesłuszną uznała Krajowa Izba Odwoławcza, a w drugim zdecydowano się powtórzyć przetarg.

Będą wyższe opłaty dla mieszkańców. Przez pojemniki na bioodpady

Remondis wywiezie odpady z sześciu rejonów Poznania (Jeżyce, Piątkowo, Nowe Miasto, Rataje, Winogrady-Stare Miasto, Wilda-Dębiec) oraz dwóch podpoznańskich gmin (Czerwonak i Murowana Goślina).

Podpisana we wtorek umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. do 30 września 2021 r.

GOAP ma nowego prezesa. Wiemy, kto zastąpi Bartosza Wielińskiego

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. wywiezie do rikpoka w mnichach pod międzychodem a tam zgadnijcie co się z nimi stanie ?
    czekam odpowiedzi
    odpowiedzcie też na pytanie czy chcielibyście postawić sobie dom w mnichach ?

Skomentuj