Zakończył się kolejny etap remontu w parku na Tumach w Płocku. Roboty były prowadzone na odcinku od alejki będącej przedłużeniem ulicy Tumskiej do Wieży Szlacheckiej.

Podobnie jak w wyremontowanej w ubiegłym roku części parku (za katedrą) trakty spacerowe zostały wyłożone granitowymi płytami. Dotychczasowe barierki na brzegu skarpy zastąpiły stalowe balustrady. W parku stanęły nowe stylizowane latarnie i ławki. Szczególną atrakcją jest specjalna platforma – miejsce wypoczynku dla wycieczek – z doskonałym widokiem na opactwo i katedrę.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont kolejnego odcinka: od Wieży Szlacheckiej do Hotelu „Starzyński”. Szczególnym elementem tej części parku będzie oświetlenie iluminacyjne budynków Sądów. Wyeksponowany zostanie również rosnący przy ul. Teatralnej dąb, pomnik przyrody, który ozdobi zielona iluminacja. Zmieni się również otoczenie pomnika Ludwika Krzywickiego. Zlikwidowane będą schodki, które zastąpi łagodny nasyp. Prace potrwają prawdopodobnie do końca listopada. Na jesień zaplanowano również nasadzenia zieleni we wszystkich wyremontowanych częściach parku.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj