Z pierwszym dniem kalendarzowej jesieni w Warszawieruszyła renowacja trawników. Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta odnawiana jest zieleń zlokalizowana wzdłuż ulic.

Renowacja dotyczy trawników rozjeżdżanych przez samochody. W wielu miejscach zieleń odnawiana jest po raz kolejny. Z pierwszym dniem jesieni roboty te rozpoczęły się wzdłuż ul. Krajewskiego, ks. Janusza, ul. Patriotów, Szaserów i al. Jana Pawła II.   Polega to na wymianie ziemi na urodzajną wzmocnioną kompostem i zasianiu trawy. Nowy atrakcyjny trawnik powstaje po około miesiącu. Jesień to – zgodnie z kalendarzem robót ogrodniczych – najlepszy czas na przeprowadzanie rekultywacji terenów zielonych, trawa ma bowiem czas ukorzenić się i zadarnić, nie jest narażona na wyschnięcie pod wpływem silnego nasłonecznienia, a jednocześnie – ze względu na padające deszcze – panuje zazwyczaj dość dobre nawodnienie.

W wielu miejscach nowe trawniki zostaną wygrodzone płotkami co uniemożliwi ich dewastację. W tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta zlecił modernizację niemal 400 arów trawników zlokalizowanych wzdłuż ulic. Koszt tych prac wraz z wygrodzeniem to ok. 820 tys. zł. W ubiegłym roku naprawione zostało cztery razy więcej trawników co kosztowało 1 350 tys. zł. 

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj