Na blisko 70 tys. zł Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska otrzymał promesy na dotacje do zadań związanych z pierwszym etapem rewitalizacji Parku Miejsko-Leśnego, odnowieniem powierzchni leśnej oraz na wyposażeniem Centrum Edukacji Ekologicznej. Niebawem zostaną podpisane umowy.

Wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z terenami zielonymi w naszym mieście pozytywnie rozpatrzył Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, z którego już w ubiegłym roku miasto zdobyło dodatkowe fundusze na zagospodarowanie Ogrodu Botanicznego.

Prace rewitalizacyjne  w Parku Miejsko-Leśnym rozpoczną się od tej części, gdzie znajduje się fontanna. W ramach wkładu własnego z remontów bieżących odnowiona zostanie pergola, ogrodzenie oczka wodnego i filtr pompy, przygotowany grunt do nasadzeń. Na odnowienie terenów zielonych przeznaczonych będzie 30 tys. zł z dotacji, za które posadzone zostaną w tej części m.in. berberysy, irgi, derenie, forsycje, ogniki, pigwowce i wiciokrzewy.

Na wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej miasto pozyskało 35 tys. zł. Dzięki tym środkom Centrum będzie miało do dyspozycji zestaw komputerowy, projektor multimedialny, kserokopiarkę, a także kamerę mikroskopową, mikroskopy laboratoryjne, zestawy preparacyjne oraz  atlasy,  plansze edukacyjne, lornetki. Wszystko to pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć związanych z edukacją ekologiczną i spotkań z pracownikami lasów, ale również z zapraszanymi gośćmi. Zakończyły się prace projektowe związane z budynkiem Centrum, po uzyskaniu pozwolenia na budowę ruszą przetargi na wykonanie i doposażenie.

źródło: UM w Grudziądzu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj