W tarnowskim magistracie rusza „Rowerowa linia otwarta”. Urzędnicy proszą mieszkańców o informowanie o miejscach, gdzie warunki do jazdy na rowerze należałoby poprawić.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich zostanie zobowiązany do stopniowej likwidacji zbyt dużych krawężników, nierówności w jezdniach, itp. Informacje o utrudnieniach przyjmowane będą przez najbliższe trzy tygodnie pod adresem e-mailowym r.rojek@umt.tarnow.pl.

Od początku roku w Mieście trwa realizacja programu pod hasłem „Tarnów miastem przyjaznym rowerzystom”. Jednym z efektów jest przeprowadzona w Tarnowie akcja montowania stojaków rowerowych. Urząd Miasta Tarnowa we współpracy ze sklepem rowerowym Bieniasz Bike oraz radnym Krzysztofem Janasem (który jest równocześnie pomysłodawcą akcji), wytypował miejsca, w których stojaki rowerowe byłyby najbardziej potrzebne. Piętnaście sztuk zafundował sklep rowerowy, resztę sfinansował samorząd. W sumie w mieście pojawiło się około czterdziestu stojaków rowerowych z logotypami Tarnowa oraz sklepu z akcesoriami dla miłośników jednośladów, tj. około dwustu miejsc parkingowych dla rowerzystów.

– Umieściliśmy je w miejscach najbardziej uczęszczanych przez rowerzystów, a mianowicie m.in. przed urzędami, placówkami użyteczności publicznej oraz w centrum np. przy ul. Wałowej i w Rynku – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz. – Aktualnie pracujemy jeszcze nad rozbudową programu o kolejne punkty, gdzie stojaki mogłyby się pojawić – dodaje.

źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj