Ruszył konkurs grantowy „Samorząd przyjazny energii”

Ruszył konkurs grantowy „Samorząd przyjazny energii”
PAP/dom
05.08.2021, o godz. 14:42
czas czytania: około 2 minut
0

Samorządy z całej Polski mogą ponownie ubiegać się wsparcie projektów obejmujących elektromobilność, bezpieczeństwo energetyczne czy walką ze smogiem. Ogłoszony właśnie przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej konkurs „Samorząd przyjazny energii” potrwa do końca września.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Jak poinformowała Energa z Grupy Orlen, „przyznane w konkursie granty będzie można przeznaczyć na kolejne projekty poprawiające bezpieczeństwo dostaw energii oraz komfort życia i pracy mieszkańców”. Konkurs, który w siódmej edycji współorganizują Energa Operator, a także Enea Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne, objęli honorowym patronatem minister aktywów państwowych, minister klimatu i środowiska oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

„Samorządy z całej Polski kolejny raz mogą zawalczyć o granty na działania związane z elektromobilnością, bezpieczeństwem energetycznym czy walką ze smogiem” – przekazała w czwartek Energa.

Jak przypomniano, w gronie laureatów poprzednich sześciu konkursowych edycji znaleźć można m.in. gminę Przykona, która otrzymała tytuł „Samorządu przyjaznego energii” w 2020 r. „To właśnie na terenie tej gminy w lipcu 2020 r. Energa uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce o mocy 31 MW. Obecnie w jej sąsiedztwie trwa budowa farmy fotowoltaicznej +Gryf+ o mocy zainstalowanej 20 MW” – podkreślono w komunikacie.

Pozostali zwycięzcy dotychczasowych edycji tego przedsięwzięcia to: gmina Kępno w 2019 r., Ostróda – jako laureat i Gdynia, która otrzymała wyróżnienie w 2018 r. oraz gmina Kurzętnik w 2017 r., miasto Rypin w 2016 r., a także gmina Zalewo w 2015 r.

„Siódma edycja rywalizacji ruszyła w pierwszym tygodniu sierpnia i potrwa do 30 września. Tym razem dla jury przy ocenie działań samorządów w 2020 r. szczególnie istotne będą przedsięwzięcia w obszarach takich jak niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałanie powstawaniu smogu, wymiana ogrzewania na elektryczne, rozwój sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych” – podano w komunikacie.

Szczegółowe informacje o konkursie „Samorząd przyjazny energii” dostępne są TUTAJ.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024