Ruszył przetarg na budowę kotłowni w Elektrociepłowni w Gorzowie

Ruszył przetarg na budowę kotłowni w Elektrociepłowni w Gorzowie
PAP/dom
18.05.2021, o godz. 7:30
czas czytania: około 2 minut
0

W gorzowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła powstanie kotłownia szczytowo-rezerwowa o mocy maksymalnej 100 MWt. To kolejny krok, który pozwoli na całkowite wycofanie węgla z użycia w zakładzie - poinformowała Agnieszka Dietrich z PGE Energia Ciepła.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Prace mają potrwać do listopada 2023 r. Jak zaznaczono w komunikacie, gorzowski oddział PGE Energia Ciepła stale inwestuje w swoje jednostki wytwórcze, aby spełniać najbardziej restrykcyjne normy środowiskowe. W ostatnich latach powstał tam m.in. jeden z najnowocześniejszych bloków gazowo-parowych w Polsce.

Z kolei w kwietniu br. ruszył przetarg na budowę kotłowni szczytowo-rezerwowej o mocy do 100 MWt, zasilanej paliwem gazowym oraz rezerwowo olejem. Budowa kotłowni jest ważnym elementem programu inwestycyjnego gorzowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Ta inwestycja pozwoli na całkowite wyłączenie z eksploatacji bloku węglowego do końca 2023 r.

– Wpłynie to pozytywnie nie tylko na jakość powietrza w mieście, ale także na poprawę efektywności wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła naszej elektrociepłowni – powiedział dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. Wojciech Dobrak.

W ramach projektu powstanie m. in. budynek kotłowni, komin trójprzewodowy, stacja przygotowania gazu, dwa kotły oraz niezbędna infrastruktura, w tym rurociągi, zagospodarowanie terenu, a także instalacje elektryczne. Podstawowym paliwem ma być wysokometanowy gaz systemowy.

W przetargu zostanie wyłoniony wykonawca, który zaprojektuje oraz wybuduje cały obiekt w formule „pod klucz”. Do podpisania umowy ma dojść w grudniu 2021 r. Prace potrwają niespełna dwa lata – do listopada 2023 r., kiedy to obiekt zostanie przekazany do eksploatacji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024