1 / 5

Do Bydgoszczy już po raz 23. zjechali przedstawiciele branży wodno-ściekowej, a to za sprawą kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN organizowanych przez IGWP.

Odbywające się w bydgoskiej Hali Widowiskowo-Sportowej “Łuczniczka” targi określane są mianem największej branżowej imprezy wystawienniczej w Europie środkowo-wschodniej. Wydarzenie organizowane przez Izbę Gospodarczą “Wodociągi Polskie” co roku przyciąga kilkuset wystawców –  w poprzedniej edycji udział wzięło blisko 400 firm. Organizatorom udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku, gdyż podczas tegorocznych targów zwiedzający będą mogli zapoznać się z ekspozycjami 380 firm. Targi nadal pozostają więc największą tego typu imprezą w branży.

Na majowe wydarzenie, wzorem lat ubiegłych, składają się nie tylko ekspozycje targowe, ale również liczne konferencje i atrakcje, do których należą m.in. uroczysta Gala oraz Wieczór Biesiadny. Wśród konferencji, debat i seminariów warto z pewnością wymienić dwa wydarzenia: we wtorek (26.05) o „Nowych technologiach w branży wod-kan” będą rozmawiać zaproszeni przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” eksperci, a w środę (27.05) IGWP proponuje konferencję poświęconą Planom Bezpieczeństwa Wody.

W tym roku targi nietypowo odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Zmianę lokalizacji wymusiła trwająca na terenie dotychczasowej ekspozycji targowej budowa nowoczesnego zaplecza wystawienniczego. Organizator targów, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, zapewnia, że w 2016 roku Targi, nazywane przez wielu „świętem branży wod-kan” odbędą się w warunkach na miarę XXI wieku.

Tę obietnicę potwierdził prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski podczas oficjalnego otwarcia targów. Zapewnił, że przyszłoroczna edycja odbędzie się już w nowej lokalizacji – Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Jego otwarcie przewiduje się na wrzesień tego roku.

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witold Sumisławski podkreślił, że rok 2015 jest wyjątkowy dla gospodarki wodno-ściekowej, ponieważ musimy zakończyć wszystkie inwestycje z pierwszej perspektywy finansowej i przygotować się do realizacji kolejnej. – Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych to prawie 60 mln zł wpompowanych w gospodarkę wodno-ściekową. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wystarcza dlatego musimy opracować nową aktualizację i Master Plan dla KPOŚK. – podsumował W. Sumisławski.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN potrwa do 28 maja.

Czytaj więcej

Skomentuj