1 / 4

Po ponad miesiącu od awarii układu przesyłowego ścieków do oczyszczalni “Czajka” rozpoczęły się prace w tunelu pod Wisłą. Wczoraj zamontowane zostały pierwsze elementy stalowego rurociągu w miejsce uszkodzonych rur GRP.

– Trawa naprawa układu przesyłowego pod Wisłą. Pierwsze elementy są już zamontowane – powiedziała w poniedziałek Marta Pytkowska, rzeczniczka MPWiK Warszawa. Podkreśliła, że prace prowadzone są non stop 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Stołeczne MPWiK podpisało umowę na naprawę uszkodzonego układu przesyłowego w zeszłym tygodniu. Koszt inwestycji to 23 mln zł netto.

Znamy koszt naprawy kolektorów w Warszawie. Miasto czekają spore wydatki

Szukanie przyczyn

Jak informuje stołeczne MPWiK: – Przyczyny awarii układu przesyłającego ścieki pozostają przedmiotem analizy specjalistów i ekspertów z zakresu kanalizacji i budownictwa. Dlatego też, dalsze wyjaśnienia przyczyn awarii będą przedstawiane w oficjalnych komunikatach spółki.

Czas do połowy listopada

Decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie do połowy listopada bieżącego roku MPWiK zostało zobligowane do usunięcia awarii systemu.

Jak informował w ubiegłym tygodniu prezes PGW Wody Polskie, Przemysław Daca – Wody Polskie będą się starały utrzymać zastępczy rurociąg przesyłający ścieki do „Czajki” do 15 listopada. Odprowadzanie ścieków to zadanie gminy i za to bezpośrednio odpowiada prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj więcej

Skomentuj