Reklama

envicon 2023 ad1a

Rybnik: Awaria elektrociepłowni Chwałowice. Ponad 12 tys. mieszkań bez ogrzewania

Rybnik: Awaria elektrociepłowni Chwałowice. Ponad 12 tys. mieszkań bez ogrzewania
tom/pap
25.11.2021, o godz. 10:13
czas czytania: około 1 minuty
0

Ponad 12,3 tys. mieszkań w Rybniku w czwartek do późnego popołudnia będzie pozbawionych ogrzewania. Dostawy ciepła zostaną przywrócone po usunięciu awarii sieci cieplnej, zasilanej z rybnickiej elektrociepłowni Chwałowice.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Dołożymy wszelkich starań, aby czas przerwy w dostawie ciepła maksymalnie skrócić – poinformowała dostarczająca ciepło na tym terenie spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Dostawca przeprosił odbiorców za niedogodności wynikające z przerwy w ogrzewaniu.

Naprawa do końca dnia

W czwartek rano temperatura na Górnym Śląsku spadła miejscami nawet do czterech stopni poniżej zera; w ciągu dnia ma być cieplej, do pięciu stopni Celsjusza.

Zgodnie z komunikatem dostawcy ciepła, rozpoczęte w czwartek rano prace naprawcze potrwają maksymalnie do godz. 18, kiedy dostawy ciepła mają zostać przywrócone.

Skutki awarii dotkną mieszkańców rybnickich dzielnic: Nowiny-Maroko, Orzepowice, Północ, Smolna, Śródmieście, Meksyk oraz części dzielnicy Chwałowice: niektórych domów przy ulicach Śląskiej i Pukowca. W sumie przerwa w dostawach ciepła obejmuje 12 372 rybnickie mieszkania.

Awaria elektrociepłowni Chwałowice

Do awarii doszło na terenie elektrociepłowni Chwałowice, w komorze ciepłowniczej na odwodnieniu z rurociągu zasilającego sieć.

W czwartek do godzin popołudniowych bez ciepła będą też 264 mieszkania oraz przedszkole przy ul. Turystycznej 37-47 i 49 w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem są rozpoczęte rano prace na zewnętrznej instalacji odbiorczej, zasilanej z sieci ciepłowniczej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023