Ponad 12,3 tys. mieszkań w Rybniku w czwartek do późnego popołudnia będzie pozbawionych ogrzewania. Dostawy ciepła zostaną przywrócone po usunięciu awarii sieci cieplnej, zasilanej z rybnickiej elektrociepłowni Chwałowice.

– Dołożymy wszelkich starań, aby czas przerwy w dostawie ciepła maksymalnie skrócić – poinformowała dostarczająca ciepło na tym terenie spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Dostawca przeprosił odbiorców za niedogodności wynikające z przerwy w ogrzewaniu.

Naprawa do końca dnia

W czwartek rano temperatura na Górnym Śląsku spadła miejscami nawet do czterech stopni poniżej zera; w ciągu dnia ma być cieplej, do pięciu stopni Celsjusza.

Zgodnie z komunikatem dostawcy ciepła, rozpoczęte w czwartek rano prace naprawcze potrwają maksymalnie do godz. 18, kiedy dostawy ciepła mają zostać przywrócone.

Skutki awarii dotkną mieszkańców rybnickich dzielnic: Nowiny-Maroko, Orzepowice, Północ, Smolna, Śródmieście, Meksyk oraz części dzielnicy Chwałowice: niektórych domów przy ulicach Śląskiej i Pukowca. W sumie przerwa w dostawach ciepła obejmuje 12 372 rybnickie mieszkania.

Awaria elektrociepłowni Chwałowice

Do awarii doszło na terenie elektrociepłowni Chwałowice, w komorze ciepłowniczej na odwodnieniu z rurociągu zasilającego sieć.

W czwartek do godzin popołudniowych bez ciepła będą też 264 mieszkania oraz przedszkole przy ul. Turystycznej 37-47 i 49 w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem są rozpoczęte rano prace na zewnętrznej instalacji odbiorczej, zasilanej z sieci ciepłowniczej.

Czytaj więcej

Skomentuj