W budynku Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie powstanie druga linia technologiczna. Rocznie nowa linia będzie przetwarzać 80 tys. odpadów. Inwestycja ma być gotowa w 2024 r.

Należąca do PGE Energia Ciepła rzeszowska ITPOE działa od 2018 r. Budynek zlokalizowany jest na terenie Elektrociepłowni w Rzeszowie. Rocznie spalanych jest tam ok. 100 tys. odpadów. Spółka planuje w tym samym budynku wybudować drugą linię technologiczną, która niemal podwoi ilość przetwarzanych odpadów.

Jak poinformowała PAP rzecznika prasowa PGE Energia Ciepła Agnieszka Dietrich, w ogłoszonym już przetargu na jej budowę wpłynęły trzy oferty. Dodała, że teraz oferty sprawdzane są pod kątem ich zgodności ze specyfikacją warunków zamówienia.

– Propozycje analizowane są zgodnie z określonymi w specyfikacji parametrami technicznymi i ekonomicznymi ocenianymi na podstawie modelu NPV (net present value) – metody oceny opłacalności inwestycji – wyjaśniła rzeczniczka.

 II linia technologiczna ITPOE będzie przetwarzać 80 tys. ton odpadów rocznie

Podała też, że moc elektryczna linii brutto w kondensacji wyniesie minimum 7,3 MWe, a moc elektryczna brutto w kogeneracji to minimum 4,2 MWe. Z kolei moc cieplna w kogeneracji wyniesie minimum 16 MWt, a moc cieplna układu odzyskującego ciepło z kondensacji spalin to minimum 3,46 MWt.

Zgodnie z harmonogramem planowane zakończenie budowy II linii instalacji ma nastąpić pod koniec 2024 roku.

Czytaj więcej

Skomentuj