Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Rzeszów: w instalacji przetwarzania odpadów powstanie druga linia. Ma przetwarzać 80 tys. ton odpadów rocznie

Rzeszów: w instalacji przetwarzania odpadów powstanie druga linia. Ma przetwarzać 80 tys. ton odpadów rocznie
MŁ/PAP
01.02.2022, o godz. 16:17
czas czytania: około 1 minuty
0

W budynku Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie powstanie druga linia technologiczna. Rocznie nowa linia będzie przetwarzać 80 tys. odpadów. Inwestycja ma być gotowa w 2024 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Należąca do PGE Energia Ciepła rzeszowska ITPOE działa od 2018 r. Budynek zlokalizowany jest na terenie Elektrociepłowni w Rzeszowie. Rocznie spalanych jest tam ok. 100 tys. odpadów. Spółka planuje w tym samym budynku wybudować drugą linię technologiczną, która niemal podwoi ilość przetwarzanych odpadów.

Jak poinformowała PAP rzecznika prasowa PGE Energia Ciepła Agnieszka Dietrich, w ogłoszonym już przetargu na jej budowę wpłynęły trzy oferty. Dodała, że teraz oferty sprawdzane są pod kątem ich zgodności ze specyfikacją warunków zamówienia.

– Propozycje analizowane są zgodnie z określonymi w specyfikacji parametrami technicznymi i ekonomicznymi ocenianymi na podstawie modelu NPV (net present value) – metody oceny opłacalności inwestycji – wyjaśniła rzeczniczka.

 II linia technologiczna ITPOE będzie przetwarzać 80 tys. ton odpadów rocznie

Podała też, że moc elektryczna linii brutto w kondensacji wyniesie minimum 7,3 MWe, a moc elektryczna brutto w kogeneracji to minimum 4,2 MWe. Z kolei moc cieplna w kogeneracji wyniesie minimum 16 MWt, a moc cieplna układu odzyskującego ciepło z kondensacji spalin to minimum 3,46 MWt.

Zgodnie z harmonogramem planowane zakończenie budowy II linii instalacji ma nastąpić pod koniec 2024 roku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024