Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Rzeszowski Wisłok na rowerowo

Rzeszowski Wisłok na rowerowo
R.G.
23.02.2023, o godz. 14:04
czas czytania: około 1 minuty
0

Miasto Rzeszów rozpoczyna rozbudowę sieci ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad miejscową rzeką Wisłok. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Nadrzeczne tereny są ulubionym miejscem wypoczynku rzeszowian – mówi prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. –  Dlatego też strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. Zapowiedział to Konrad Fijołek podczas trwania kampanii wyborczej. – I sukcesywnie działamy w tym kierunku. Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację. A inny uchwalony plan obejmuje ponad 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim i także przeznacza go pod zieleń i rekreację – dodaje rzeszowski włodarz.

Na północ od mostu lwowskiego 

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Natomiast w tym roku opracowany zostanie projekt budowy ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Będzie miała ona kilometr długości i cztery metry szerokości. Zaprojektowane zostanie także oświetlenie a i elementy małej architektury.

Projekt już w marcu

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację inwestycji już został ogłoszony. Zwycięska oferta ma być wybrana w marcu br. Na opracowanie dokumentacji wybrany realizator będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024