Od 24 stycznia 2016 r. brak jest w Polsce przepisów, które w sposób szczegółowy określały wymagania dotyczące prowadzenia mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych - zauważa Mateusz Karciarz z kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners.
Ponad 16 mld euro z krajowych i regionalnych programów operacyjnych trafi na inwestycje w innowacje w kolejnych pięciu latach. Dzięki tym środkom możliwe będzie przejście z ery imitacji do ery innowacji – ocenia wiceminister rozwoju. Żeby to jednak było możliwe, potrzebna jest kooperacja władz centralnych, samorządowych oraz biznesu – zarówno dużych korporacji, jak i start-upów.
Zaskakująca decyzja Ministerstwa Środowiska: w najbliższym czasie nie przewiduje żadnych nowych przepisów ws. mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych. Przyjęte w listopadzie ub. roku rozporządzenie trafiło zatem do kosza.
PRZEGLĄD PRASY. Najnowszy projekt nowelizacji ustawy o prawie zamówień publicznych nie przewiduje likwidacji obowiązku przetargowego w gminach na odbiór i zagospodarowanie odpadów - pisze portal RP.pl.
Gmina Wrocław ogłosiła nabór wniosków o udzielanie dotacji w ramach programu Kawka na likwidację pieców węglowych i ich wymianę na instalacje gazowe, elektryczne i solary. Wrocławianie rezygnując z ogrzewania węglem mogą również uzyskać dofinansowanie na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.