3 lipca w Szczecinku oficjalnie otwarto nowo wybudowane schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Rybackiej. Budowę umożliwiła pożyczka z WFOŚiGW.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt kosztowało blisko 4,27 mln zł. Miasto sfinansuje większą część kosztów tej inwestycji preferencyjną pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 2,62 mln zł, do spłaty w okresie od marca 2010 roku do końca 2013 roku. Po spłaceniu 70% wynikającego z pożyczki zadłużenia, miasto będzie mogło ubiegać się o umorzenie pozostałej części wynoszącej 786 tys. zł. Szczecineckie schronisko jest pierwszym w Polsce, dofinansowanym przez WFOŚ.

– Bezsprzecznie, jest to najładniejsze schronisko w województwie zachodniopomorskim, mam nadzieję, że również najbardziej funkcjonalne – powiedział prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Jacek Chrzanowski. – Dobre przykłady są zaraźliwe, taki obiekt podobny powstanie pod Szczecinem, m.in. pani wójt Dobrej, pan wójt Kołbaskowa i pan burmistrz Polic wzorują się na tym obiekcie i mają również do nas wystąpić o pożyczkę, także przykład Szczecinka spowoduje, że również w innych miejscach województwa takie obiekty powstaną. 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt może pomieścić do 100 psów i 10 kotów. Jest obiektem wybudowanym zgodnie z najnowszymi wytycznymi i standardami. W schronisku znajduje się m.in. punkt przyjęć zwierząt, pomieszczenia do kwarantanny, kojce, wybiegi, punkt szczepień, pomieszczenie do wykonywania zabiegów weterynaryjnych i pomieszczenia pozabiegowe, kuchnia do przygotowywania posiłków, zaplecze socjalne dla pracowników i pomieszczenia dla wolontariuszy. Obiekt został przekazany w zarząd spółce miejskiej Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

źródło: szczecinek.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj