Do końca roku łódzki Zarząd Dróg i Transportu wyda 2,5 mln zł na budowę i remonty ścieżek rowerowych w Łodzi. Pas ruchu przeznaczony dla rowerzystów, powstanie m.in. wydłuż ul. Krzemienieckiej – między ulicami: Retkińską i Konstytucyjną.

Z myślą o miłośnikach czterech kółek zmodernizowane zostaną pobocza ul. Rokicińskiej (Augustów – Rondo Inwalidów) oraz al. Piłsudskiego (Nowa – Przędzalniana). Kolejne lokalizacje przeznaczone do modernizacji będą wskazane po konsultacjach.

W tym roku udało się już wybudować ścieżki wzdłuż al. Unii Lubelską w sąsiedztwie nowopowstałych parkingów – między ul. Konstytucyjną a Srebrzyńską. Trwają prace przy budowie ciągu rowerowego przy ul. Inflanckiej – w kierunku Stacji Radegast. Od roku ubiegłego łódzcy rowerzyści mogą bezpiecznie jeździć po ulicach: Łagiewnickiej, Julianowskiej, Zgierskiej, Zachodniej oraz liczącym 11 km odcinku al. Włókniarzy i al. Jana Pawła II. Nowymi ścieżkami już wkrótce będą jeździć rowerzyści odwiedzający las na Lublinku. Zaadaptowana – na potrzeby ruchu rowerowego – zostanie nawierzchnia istniejących ścieżek i dróg leśnych o długości ponad 5 km. Modernizacja potrwa do końca października.

Obecnie w Łodzi jest ok. 70 km ścieżek. Według planów łódzkich drogowców w 2011 r. ilość ta wzrośnie do 120 km, a w 2020 do 260 km.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj