Na targach motoryzacyjnych w Genewie firma Volvo Cars przedstawi siedem wydajnych pod względem spalania paliwa modeli DRIVe.

Oprócz zaprezentowanych kilka miesięcy wcześniej podczas  Paris Motor Show samochodów C30, S40 i V50 będą to także większe modele marki  – V70, S80, XC60 i XC70.Wszystkie wyróżniają się najlepszymi w swej klasie poziomami emisji CO2. Wyjątkowo niskie wartości emisji dla modeli C30, S40 oraz V50 uzyskano dzięki zastosowaniu systemu Start/Stop.

Symbol DRIVe nadawany jest samochodom Volvo Cars wyróżniającym się najlepszymi wynikami ekologicznymi w swej klasie. Wszystkie obecne modele DRIVe wyposażono w tradycyjny silnik diesla oraz manualną skrzynię biegów zoptymalizowaną z myślą o bardzo niskim poziomie zużycia paliwa. Samochody te opracowano specjalnie pod kątem niskiego oporu toczenia się i oporu powietrza.

Funkcja Start/Stop umożliwia wyłączenie silnika w chwili postoju samochodu, na przykład w trakcie oczekiwania na światłach lub postoju w korku ulicznym. W momencie wrzucenia biegu jałowego, zwolnienia pedału sprzęgła silnik wyłącza się samoczynnie. Po naciśnięciu przez  kierowcę pedału  sprzęgła, silnik ponownie zostaje uruchomiony. Technologia ta pozwala zredukować zużycie paliwa, a tym samym emisję dwutlenku węgla o 4-5% w cyklu mieszanym. Start/Stop jest przydatna zwłaszcza w wielkomiejskich korkach – kiedy to oszczędności mogą sięgnąć nawet 8%.

źródło: Volvo

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj