Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na prośbę wojewody wielkopolskiego skierował do miejscowości Pysząca pod Śremem (woj. wielkopolskie) brygadę wojska. Żołnierze będą pomagali w dogaszaniu ostatniego pożaru odpadów.

W ciągu roku w Pyszącej doszło do sześciu pożarów odpadów. Ostatni z nich wybuchł w nocy z piątku na sobotę (11/12 stycznia). Z ogniem początkowo walczyło 20 zastępów straży pożarnej.

Cały czas trwa jednak dogaszanie pożaru. Sytuacja jest trudna i wymaga ciężkiego sprzętu, dlatego wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman poprosił o pomoc Ministerstwo Obrony Narodowej.

Minister Mariusz Błaszczak zadecydował, że wojsko udzieli pomocy i zapewni specjalistyczny sprzęt budowlany – spychacze i koparki na gąsienicach. W dogaszaniu pożaru pomogą żołnierze i sprzęt 16. Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina. Ciężki sprzęt ma pomóc w rozbiciu hałd śmieci na mniejsze części i dogaszeniu ognia.

– Żołnierze oraz sprzęt z 16. Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina swoje działania rozpoczną jeszcze dziś. Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej – poinformował w piątek rzecznik wojewody wielkopolskiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj