Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Śląsk z kampanią informacyjną o smogu

Śląsk z kampanią informacyjną o smogu
Barbara Krawczyk
03.12.2019, o godz. 11:18
czas czytania: około 2 minut
0

Zachęcenie do włączenia się w walkę ze smogiem zarówno dzieci, jak i starszych osób to główny cel kampanii edukacyjnej, która realizowana w jest w województwie śląskim.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Poczucie odpowiedzialności oraz przejmowanie inicjatywy w kwestii walki ze smogiem ma pomóc uświadomić mieszkańcom województwa śląskiego w to, że ich rola w walce ze smogiem jest bardzo ważna.

Szczególnie młodzi ludzie powinni uświadomić dorosłym, że warto wspólnie troszczyć się o stan środowiska. W kampanii będzie wykorzystywany zarówno Internet, w tym media społecznościowe oraz prasa.

Z uwagi na nacisk na edukacyjny charakter kampanii w jej ramach powstaną liczne materiały wideo, infografiki scenariusze lekcji, artykuły tematyczne oraz cykl postów publikowanych w portalach społecznościowych. Kampania „rO2bimy pozytywną atmosferę” obejmie zasięgiem całe województwo śląskie.

– Poprawa jakości powietrza jest jednym z największych wyzwań województwa śląskiego. Chcemy edukować mieszkańców, pokazywać jak sobie radzić ze smogiem, bo stan środowiska i powietrze, którym oddychamy, przekładają się na jakość naszego zdrowia i życia –  mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Na walkę ze smogiem pozyskano ostatnio dodatkowych 85 mln zł na odnawialne źródła energii dla 27 gmin z regionu.

– Walczymy o to, by w przyszłej perspektywie unijnej tych środków było jeszcze więcej o niemal 110 mln zł – dodaje.

Z kolei Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego informuje, że oprócz dużych środków, przeznaczonych na OZE czy termomodernizację budynków i działań realizowanych w ramach programów „Stop Smog” i „Czyste Powietrze”, podejmowane są inicjatyw, które mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

– Ta kampania ma uświadomić mieszkańcom, że warto działać w celu ograniczenia tego negatywnego zjawiska i każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza – tłumaczy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024