Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Śląsk z kampanią informacyjną o smogu

Śląsk z kampanią informacyjną o smogu
Barbara Krawczyk
03.12.2019, o godz. 11:18
czas czytania: około 2 minut
0

Zachęcenie do włączenia się w walkę ze smogiem zarówno dzieci, jak i starszych osób to główny cel kampanii edukacyjnej, która realizowana w jest w województwie śląskim.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Poczucie odpowiedzialności oraz przejmowanie inicjatywy w kwestii walki ze smogiem ma pomóc uświadomić mieszkańcom województwa śląskiego w to, że ich rola w walce ze smogiem jest bardzo ważna.

Szczególnie młodzi ludzie powinni uświadomić dorosłym, że warto wspólnie troszczyć się o stan środowiska. W kampanii będzie wykorzystywany zarówno Internet, w tym media społecznościowe oraz prasa.

Z uwagi na nacisk na edukacyjny charakter kampanii w jej ramach powstaną liczne materiały wideo, infografiki scenariusze lekcji, artykuły tematyczne oraz cykl postów publikowanych w portalach społecznościowych. Kampania „rO2bimy pozytywną atmosferę” obejmie zasięgiem całe województwo śląskie.

– Poprawa jakości powietrza jest jednym z największych wyzwań województwa śląskiego. Chcemy edukować mieszkańców, pokazywać jak sobie radzić ze smogiem, bo stan środowiska i powietrze, którym oddychamy, przekładają się na jakość naszego zdrowia i życia –  mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Na walkę ze smogiem pozyskano ostatnio dodatkowych 85 mln zł na odnawialne źródła energii dla 27 gmin z regionu.

– Walczymy o to, by w przyszłej perspektywie unijnej tych środków było jeszcze więcej o niemal 110 mln zł – dodaje.

Z kolei Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego informuje, że oprócz dużych środków, przeznaczonych na OZE czy termomodernizację budynków i działań realizowanych w ramach programów „Stop Smog” i „Czyste Powietrze”, podejmowane są inicjatyw, które mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

– Ta kampania ma uświadomić mieszkańcom, że warto działać w celu ograniczenia tego negatywnego zjawiska i każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza – tłumaczy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024