Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Śląskie. Dwaj mężczyźni zatrzymani za składowanie niebezpiecznych odpadów

Śląskie. Dwaj mężczyźni zatrzymani za składowanie niebezpiecznych odpadów
MŁ/PAP
13.10.2023, o godz. 17:46
czas czytania: około 2 minut
0

Dwóch mężczyzn, podejrzanych o nielegalnie składowanie niebezpiecznych odpadów w Zamarskach, zatrzymali cieszyńscy policjanci. Obu grozi do 10 lat więzienia. Jeden z nich został aresztowany, drugi trafił pod dozór policji – podała w piątek policja z Cieszyna.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Rzecznik cieszyńskiej komendy powiatowej podkom. Krzysztof Pawlik zrelacjonował, że mężczyzn – mieszkańców Chybia, funkcjonariusze podejrzewali o magazynowanie w jednej z hal beczek z nielegalnymi odpadami. “Zostali oni zatrzymali w momencie, gdy przywieźli do Zamarsk kolejne odpady i zamierzali je rozładować” – oznajmił.

Zarzuty nielegalnego transportu oraz składowania odpadów niebezpiecznych

Mężczyźni zostali przewiezieni do prokuratury w Cieszynie. “Postawiono im zarzuty nielegalnego transportu oraz składowania odpadów niebezpiecznych w taki sposób, który mógł zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka, lub też obniżyć jakość wody, powietrza lub ziemi” – powiedział podkom. Pawlik. Jak zaznaczył, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Krzysztof Pawlik powiedział, że składowisko zbadali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, technicy kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu chemii, który pobrał próbki znalezionych substancji.

Koszt utylizacji to około 1 mln zł

“Koszt utylizacji odpadów zgromadzonych w hali został wstępnie wyceniony na około 1 mln zł. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia. Jeden z nich decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące. Drugi został objęty policyjnym dozorem” – powiedział rzecznik policji w Cieszynie.

Na składowisku strażacy z cieszyńskiej Państwowej Straży Pożarnej nie stwierdzili wycieków czy też oparów, które mogłyby bezpośrednio zagrażać ludziom bądź środowisku. “Dalszym postępowaniem związanym z odpadami zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska” – dodał Pawlik.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024